Om butikken i Køge

Vi har en fysisk butik i Køge på Søndre Viaduktvej 17.  Du kører ind fra viadukten ved Herfølge trailer og dækservice, så ligger vi inde i gården.

Der er masser af gratis parkering og næsten altid parkering lige udenfor butiksdøren.

Alt hvad du ser på vores hjemmeside, kan du også finde i vores butik og kan du bestille det på hjemmesiden bør vi også have det på lager, da vi har lagerstyring. Nogle ting kan på grund af pladsmangel være lagt på vores lager, så spørg endelig, hvis du ikke kan finde det du søger.

Vores åbningstider i butikken er:

Mandag  12-17

Tirsdag    10-17

Onsdag   10-18

Torsdag   10-17

Fredag     10-17

Lørdag     10-14

Herudover holder vi ekstra åbent når vi har arrangementer - f.eks. når vi holder fredags-scrap. Så har butikken åbent til kl. 22. Tjek vores arrangementer, hvis du gerne vil besøge os om aftenen.

Tager du din ægtefælle/kæreste/samlever med i butikken og han ikke er helt så begejstret for krea, som du er, har vi en herreparkering. I daglig tale kaldet "Poul". Her kan han sidde blødt og godt, mens du liiiige finder "et par småting".

 

PS: Måske vores nyhedsbrev også er noget for dig...